Kontakta oss

Välkommen att höra av er till oss!

Härifrån kan du skicka ett mejl till oss. Längre ner hittar du kontaktuppgifter till våra olika affärsområden och medarbetare.

Följ oss i våra sociala kanaler. Där går det också fint att ställa frågor.
Facebook: Visit Skellefteå  Instagram: @visitskelleftea eller @skellefteatipsar
Nyhetsbrev: Registrera dig för vårt nyhetsbrev

Skellefteå Turistcenter

Trädgårdsgatan 7 | 931 31 Skellefteå | info[a]visitskelleftea.se | 0910-45 25 10

Biljettförsäljning: biljett[a]visitskelleftea.se, 0910-45 25 15
Anna-Karin Wikström | anna-karin.wikstrom[a]visitskelleftea.se | Tel:0910-45 25 13/45 25 10
Anna Bodell | anna.bodell[a]visitskelleftea.se | Tel: 070-593 33 72, 0910-45 25 16/45 25 10
Anna Lindfors (sjukskriven) | anna.lindfors[a]visitskelleftea.se | Tel: 0910-45 25 11, 070-380 21 11

Evenemang

Jenny Hultdin Forslund | jenny.forslund[a]visitskelleftea.se | 070-640 65 58
Arrangera i Skellefteå! Läs mer om Skellefteå som evenemangsstad & ta hjälp av vår evenemangscoach >>

Handel- & stadskärneutveckling

Sara Eklund | (Föräldraledig)
Maria Rautio | maria.rautio[a]visitskelleftea.se | 070- 339 40 58

Möten och kongresser (Convention Bureau)

Cecilia Frank | cecilia.frank[a]visitskelleftea.se | 070- 870 79 18

Internationell marknad

Bo Wikström | bo.wikstrom[a]visitskelleftea.se | 0910-45 25 02, 070-597 73 31

VD

Maria Broman | maria.broman[a]visitskelleftea.se | 0910-45 25 01, 070-726 02 04

Ekonomi och affärsstöd

Jan Palm | jan.palm[a]visitskelleftea.se | 0910-45 25 04, 070-632 49 00

Kommunikation

Sven Burman | sven.burman[a]visitskelleftea.se | 070-269 04 91
Saleta Beiro | saleta.beiro[a]visitskelleftea.se | 0910-45 25 05, 070-281 27 05